W okolicy

Kanał Jamneński

Kanał Jamneński to wyjątkowe zjawisko geograficzne, gdzie można zaobserwować połączenie morza i jeziora. Położony jest on pomiędzy Unieściem a Łazami, dokładnie 4 kilometry od „Relaxu”, powstał pod wpływem gwałtownego sztormu w 1890, kiedy to mierzeja została zamknięta. W ostatnich latach dokonano przebudowy kanału, stworzono wrota morskie chroniące brzeg przed sztormem i obudowano go ścieżkami, dzięki […]

Latarnia morska w Gąskach

Położone 8 kilometrów na zachód od Mielna Gąski oferują charakterystyczną atrakcję turystyczną, specyficzną dla nadmorskiego krajobrazu, jaką jest latarnia morska. Wybudowana w latach 1876-1878, ma ponad 50 metrów wysokości i jest dostępna dla zwiedzających. Trzymamy kciuki za pokonanie 190 schodków prowadzących na szczyt, nagrodą są wyjątkowe widoki nadmorskiej panoramy! W okresie lipca-sierpnia od 10:00 do zmroku, poza […]

Park linowy

W ostatnich latach uruchomiono w Mielnie park linowy, będący niewątpliwą atrakcją dla dorosłych, jak i najmłodszych. Oferuje on ponad 60 atrakcji. To prawdziwa gratka dla wielbicieli mocniejszych wrażeń! Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.parkmielno.pl.

Promenada i deptak mieleński

Promenada mieleńska, zwana także Promenadą Przyjaźni, znajduje się w Mielnie, 2,5 kilometra od „Relaxu”. Przed paroma latami odnowiono jej wygląd oraz postawiono charakterystyczny pomnik morsa, odwołujący się do corocznego zimowego zlotu Morsów w Mielnie. Przy promenadzie znaleźć można mnóstwo kawiarenek i miejsc, gdzie można zjeść deser lub większy posiłek, dlatego zdecydowanie warto się tam wybrać.

Przystań jachtowa

Przystań jachtowa, to kolejna z zalet wyjątkowego położenia pomiędzy morzem, a jeziorem, szczególnie, że w najdłuższym odcinku te dwa zbiorniki wodne dzieli zaledwie 600 metrów. Żeglarska przygoda dla tych, którzy posiadają uprawnienia i nie tylko to świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu – można tu wynająć jachty, rowery wodne i kajaki. Więcej informacji na […]

Park wodny w Darłowie

Coś dla wielbicieli długich, pokręconych, jak i krótkich, ale szybkich zjeżdżalni – posiadający już ugruntowaną dobrą reputację park wodny „Jan”, znajduje się w Darłówku, 33 kilometry od Unieścia. Jest to doskonały pomysł na popołudnie spędzone z dziećmi lub gorszą pogodę. Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.parkwodny.net.

Pomnik Jelenia

Historia tego pomnika sięga poprzedniego wieku, zaś on sam jest dobrze znanym elementem mieleńskiego krajobrazu dla wszystkich turystów. I choć długość jego poroży nieustannie się zmienia, zdjęcie z nim jest pozycją obowiązkową dla każdego nadmorskiego turysty!

Stadnina koni w Mścicach

W sąsiadujących z Mielnem Mścicach odnaleźć można stadninę, gdzie także dzieci, pod okiem instruktora, mogą pojeździć na koniach. O szczegóły proszę pytać w recepcji.

Kluby i imprezy taneczne w Mielnie

W kontraście do spokojnego i wyciszonego charakteru Unieścia, znana jest rozrywkowa i roztańczona reputacja Mielna. Odnaleźć można kilka różnych klubów, każdy z nieco innym charakterem, a wśród nich Senso, Bajka czy Fresh. Niezależnie od tego, na który padnie wybór – zabawa do białego rana gwarantowana! A do „Relaxu” wrócisz busem, taksówką lub, co polecamy […]

Aleja Lipowa

Zlokalizowany na trasie z Mielenka do Mielna uroczy dwukilometrowych odcinek drogi, przy której po obu stronach rosną już od 150 lat lipy. Warto zobaczyć jadąc rowerem lub samochodem w kierunku, np. latarni morskiej w Gąskach.